Batoh

Z Astroneer Wiki
Přejít na: navigace, hledání
backpack

Batoh je hráčovo univerzální úložiště, umožňuje i výrobu drobných předmětů. Obsahuje 8 hlavních slotů, 2 horní sloty nazvané připojovací sloty, malou tiskárnu a 3 úložiště na deformačním nástroji.

Jsou dva způsoby zobrazení/otevření batohu. Kliknutím Q nebo kliknutím myši na hráče.

Inventář[editovat | editovat zdroj]

Batoh má 8 slotů určených pro skladování surovin a malých položek. Položky mohou být uloženy, vyjmuty a ručně uspořádány, ale pokud jsou k dispozici volné sloty, budou automaticky plněny sbíráním věcí či surovin postupně. Jakmile dojde k zaplnění všech volných slotů, vytěžená surovina spadne vedle hráče na zem.


Mělo by být poznamenáno, že zatímco připojovací sloty batohu připomínají body připojení, neuplatňují se jako takové. Jen pár vybraných položek skutečně "připojuje" k batohu prostřednictvím inventáře, jako jsou například kyslíkové nádrže, baterie a zásobníky energie.

Widgetové sloty[editovat | editovat zdroj]

The Research Catalog

V horním rohu batohu jsou dva další sloty, které mohou být vybaveny libovolnými položkami. Ty se běžně používají k připojení widgetů, jako je například malý solární panel nebo malá větrná turbína, a umožňují Astroneerovi dobít interní baterii batohu v terénu. Stejně jako ostatní upevňovací body však mohou být také vybaveny zásobníkem zdrojů nebo dalšími malými položkami pro další ukládání.

Katalog výzkumů[editovat | editovat zdroj]

Zmáčknutím a podržením tlačítka Q Q se otevře katalog výzkumů, kde hráč může zakoupit za Byty (Bytes) výrobní podklady Schematics . Katalog je rozdělen na 4 výzkumné kategorie. Mezi výzkumy se lze pohybovat modrými šipkami a výzkum potvrdit zeleným tlačítkem. Vybráním výzkumu se zobrazí množství potřebných Bytů

Ovládání je možné i klávesnicí za pomoci WASD, pro změnu kategorie slouží ZX. Nebo za pomoci myšlí modrými tlačítky a zeleným tlačítkem pro potvrzení.

Tiskárna v batohu[editovat | editovat zdroj]

Batoh obsahuje malou tiskárnu, malé a jednoduché věci lze tisknout v dolní části pod batohem. Jakýkoliv tisk spotřebovává energii. Pokud máme v batohu surovinu potřebnou k tisku je automaticky přesunuta vlevo k tiskárně. Tento vstupní slot může být použit k úmyslnému ukládání konkrétní suroviny, pokud je to žádoucí. Upozornění: změna položky, která má být vytištěna, vrátí surovinu z vstupního slotu zpět do batohu, pokud jsou zbývající sloty již zaplněny je surovina umístěna na zem vedle hráče. Tisk vyžaduje 2,5 jednotky energie. Tato interní tiskárna umožňuje tisk malé tiskárny a ta může vytisknout střední tiskárnu.


Tisknutelné předměty v interní tiskárně batohu[editovat | editovat zdroj]

Odemčeny při startu nové hry[editovat | editovat zdroj]

Položka Potřebný materiál Poznámky
Small Generator 1x Směs Vytváří malé množství energie výměnou za organické palivo.

Tisknutelné až po výzkumu[editovat | editovat zdroj]

Item Resource Cost Description
Tethery 1x Směs Připojí hráče k přívodu kyslíku a napájení základního modulu nebo vozidla.
Maják 1x Směs Používá se k označení zajímavých míst na planetě - zobrazuje nad místem ikonu, kterou lze vidět ze značných vzdáleností.
Kanistr 1x Pryskyřice Umožňuje skladovat zeminu (Zemina) nebo Hydrazin.
Malý solární panel 1x Měď Pomalu generuje elektřinu při vystavení slunci
Malá baterie 1x Lithium Uchovává 2 bary elektřiny pro pozdější využití.
Dynamit 1x Hliník Používá se k odstraňování budov, aut nebo i k vytváření kráterů do terénu
Filtr 1x Směs Po vyčerpání kyslíku v batohu zvyšuje dobu přežití.
Napájecí články 1x Směs Rychle nabije interní baterii batohu, následně se sama zničí.
Kyslíková nádrž 1x Sklo Kyslíková tlaková láhev.
Malá větrná turbína 1x Hliník Pomalu generuje elektřinu, pokud je vítr.
Augmenty 1x Měď or

1x Hliník (terénní analyzér)

Mění schopnosti deformačního nástroje.
Pracovní světlo 1x Měď Svítí, pokud je připojeno k batohu či ke zbrani a je napájeno. Lze vypnout.

Zásoba kyslíku a elektřiny[editovat | editovat zdroj]

  • Na batohu jsou vidět 2 indikátory, horizontálně modrý indikuje množství kyslíku a vertikálně žlutou množství elektřiny
  • Batoh má kapacitu na 70 vteřin bez doplňování z ... (tethers). Běh spotřebovává více kyslíku a tím pádem se doba zkrátí na 50 vteřin místo 70.
  • Automatické upozornění při poklesu na 50% a při 25% zásoby. Jakmile dojde kyslík, začnete se dusit. Po 5 vteřinách již nemůžete běžet a po dalších 10 vteřinách bez doplnění kyslíku následuje smrt.
  • Integrovaná baterie umožňuje využívat jeden nástroj augmented na těžebním přístroji po dobu 64 vteřin, v závislosti na dalších generátorů elektřiny.
  • Z interní baterie nelze nabíjet jiné zařízení nebo dobíjet jiné externí baterie.

Trivia[editovat | editovat zdroj]

  • Technicky má batoh celkem 14 uložných pozic (8 pozic v batohu, 2 hodní pozice batohu, 1 slot tiskárny a 3 pozice na deformačním nástroji)
  • Rozbitá verze výzkumného katalogu se dá jen zřídka nalézt a byla přidána, aby upozornila na přidání výzkumného katalogu v budoucí aktualizaci.