Kyslík

Z Astroneer Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Kyslík[editovat | editovat zdroj]

Tento článek pojednává o koncepci kyslíku. Pro zdroj kyslíku viz Kyslík(zdroj).

Kyslík je nejdůležitějším zdrojem Astroneera, protože je jediným absolutním požadavkem na přežití. Pokud je Astroneer bez kyslíku, začne se dusit a nakonec zemře na udušení.[1]

Během hry je kyslík reprezentován světle modrou barvou.

Monitorování kyslíku[editovat | editovat zdroj]

Batoh Astroneer má vestavěný zásobník kyslíku schopný uložit asi 70 sekund kyslíku. Jeho současná úroveň kyslíku může být monitorována pomocí jasně modré lišty v horní části batohu nebo prostřednictvím audiovizuálních indikátorů, které se objevují při dosažení 50% a 25% značek. Když je astroneer dostatečně blízko, batoh se automaticky připojí na blízké zdroje kyslíku, aby se znovu naplnil.

Zdroje kyslíku[editovat | editovat zdroj]

Astroneer přijímá kyslík z modulu habitat.

Moduly[editovat | editovat zdroj]

Main Article: Moduly

Zpočátku je nejjednodušším a snadno dostupným zdrojem kyslíku modul habitat, který produkuje kyslík neomezeně. Také poskytuje dodávky kyslíku i z dalších modulů, které jsou postaveny, čímž je astroneerova základna bezpečnou zónou, kde lze pracovat bez obav z udušení.

Vozidla[editovat | editovat zdroj]

Main Article: Vozidla

Protože astroneer shromažďuje nové zdroje a zkoumá nové technologie, nakonec se ocitne schopen postavit vozidla. Stejně jako v přírodě jsou vozidla schopny produkovat nekonečný zdroj kyslíku a udělají tak i když jsou jejich baterie zcela prázdné. To umožňuje rozsáhlé průzkumné mise a další dálkové operace bez obav z vyčerpání kyslíku.

Krystaly kyslíku[editovat | editovat zdroj]

Stejně jako energie, může být kyslík nalezen na povrchu planety i pod ním v krystalech. Zpočátku shromažďování těchto kyslíkových krystalů pomocí deformačního nástroje doplní zásobník kyslíku astroneera. Jakmile je však plný, budou v batohu uloženy stejným způsobem jako ostatní zdroje. Tyto "zásobníky kyslíku" se spotřebovávají namísto vnitřního kyslíku v batohu.

Rozšíření kyslíku[editovat | editovat zdroj]

Tethery[editovat | editovat zdroj]

Main Article: Tether

Tethers technicky nevyrábějí kyslík, ale jsou schopni přenášet kyslík z prostředí (nebo jakéhokoli připojeného základního modulu) nebo vozidla do batohu astroneera. Kompaktní a cenově dostupné tethery jsou jedním z nejúčinnějších způsobů, jak rozšířit svou kyslíkovou síť, a to zejména v těsných nebo zrádných prostorech, kde by bylo obtížné manévrovat vozidlem. Tethery, které jsou připojeny k přívodu kyslíku, budou svítit jasně modrě, zatímco odpojené úseky se změní na šedou.

Kyslíková bomba[editovat | editovat zdroj]

Main Article: Kyslíková bomba

Nádrže jsou uměle vytvořené předměty, které mohou být připojeny k batohu, aby zvýšily zásoby kyslíku postavy astroneera. V podstatě fungují jako prodloužení zásobníku primárního kyslíku batohu, vyprazdňují se nejprve po odpojení od přívodu kyslíku a plní naposledy při připojení.

Filtry[editovat | editovat zdroj]

Main Article: Filtr

Filtry jsou řemeslné položky, které mohou poskytnout krátkou záchrannou síť v případě výpadku kyslíku. Astroneer s filtrem vybaveným svým batůžkem bude schopen přežít bez kyslíku déle než předtím, než začne podléhat účinkům udušení.

Odkazy
Výzkum Power kyslík
  1. Udušení