Prodlužovač

Z Astroneer Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Elektrický prodlužovač (Extenders)
Extender.jpg
Detaily
Třída Malé
Skupina Jednoduché
Typ Rozmístitelné
Recept 1x Měď
Vyrobeno v Batoh
Výzkum {{{research}}}

Elektrické prodlužovače se používají pro připojení elektřiny do vzdálenějších platforem. Nepřenáší kyslík, lze ale elektrické prodlužovače umístit podél tetherů. Elektrické prodlužovače se vyrábějí po 5 kusech najednou.

Použití:

  • pro umístění prodlužky je potřeba kliknout na elektrickou zásuvku a natáhnout kabel, na jeho konci se automaticky objeví prodlužka. Musí být předem umístěna v batohu.
  • Elektrická energie putuje jen smerem odkud byl natažen kabel. Proto je potřeba dbát na správný směr tahání kabelu. Směr znázorňují šipky na kabelu, při průchodu proudu jsou šipky žluté
    • Tato funkce umožňuje určení částí napájecích větví základny. Nejčastější využití určování směru proudu je propojení mezi základnou a Roverem pro určení dobíjení Roveru ze základny nebo napájení základny z Roveru.
    • Pokud chcete vytvořit obousměrné propojení je doporučeno k tomu využít pracovní světlo, malý solární panel nebo malou větrnou elektrárnu místo elektrického prodlužovače. Pomocí souběžného vedení z prodlužovačů v opačném směru dosáhneme stejného efektu.

Galerie[editovat | editovat zdroj]